Login form
Main » 2009 » June » 21 » Maksimalni revanš Korejanaca
Maksimalni revanš Korejanaca
1:56 PM
Odbojkaši Srbije poraženi su od Koreje sa 3:0 (25:22, 28:26, 25:22) u drugom meču II Vikenda B grupe Svetske lige. Narednosg vikenda naši odbojkaši dočekuju Argentinu.

Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je u drugoj utakmici II vikenda B grupe XX Svetske lige 2009. Koreja je, rano jutros u Džeondžuu, savladala Srbiju sa 3:0, po setovima 25:22, 28:26 i 25:22, posle 77 minuta igre.

Koreja je maksimalno porazila Srbiju u drugoj utakmici u Džeondžuu, iako su tokom sva tri seta vodila izjednačena borba. U drugom setu, izabranici Igora Kolakovića nisu iskoristili dve set lopte. U prvom i trećem setu, u završnicama, domaćin je bio smireniji i zasluženo ostvario prvi trijumf u istoriji protiv naše reprezentacije.

Tokom III vikenda B grupe XX Svetske lige 2009. Srbija će ugostiti Argentinu, narednog petka u dvorani Pionir u Beogradu i u nedelju u dvorani SPC Vojvodina u Novom Sadu.

KOREJA-SRBIJA 3:0 (25:22, 28:26, 25:22)

KOREJA: LIM (5), PARK (9), KVON, MON (9), JEO, H. J. HA (1), JUNG SO ŠIN, KO, J. H. KIM (6), HAN, H. M. KIM (5), K. M. HA (3), JUNG SUK ŠIN, LE. TRENERI: HO ČUL KIM I SANG JEOL LE.

SRBIJA: KOVAČEVIĆ (9), MARIĆ (9), JANIĆ, PETKOVIĆ (2), STANKOVIĆ (9), NIKIĆ (2), MITIĆ, DOKIĆ (1), STAROVIĆ (9), PETROVIĆ, PODRAŠČANIN (10), ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

Category: Sport | Views: 822 | Added by: Bojan | Rating: 0.0/0 |